Іванківський районний ЦДЮТ
Презентація гуртків
>
Меню сайту

Категорії розділу

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 87

Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Корисні посилання

Форма входу


Архів записів

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вітаю Вас, Гість · RSS 19.04.2021, 13:31

Зразкова студія «Художня кераміка»

Керівник:

Василишина Наталія Василівна закінчила Державний Педагогічний університет ім.Г.Сковороди, факультет «Початкова школа». Працює керівником студії з 1998 року. У 2011 році присвоєнно педагогічне звання "керівник гуртка-методист".

Головною метою занять в студії «Художня кераміка» є ознайомлення з  народною творчістю, особливостями  глиняної іграшки відповідно  до  регіонів  України, формування в дітей уміння швидко і вміло виконувати ліп­лення різних звірів, роз­виток вміння створювати різні неповторні фігурки звірів та різні предме­ти, виховувати любов до народної творчості, ознайомлення вихованців з надбаннями українського народного мистецтва; формування знань дітей про витоки іграшки, вірування та звичаї українського народу, пов'язані з народною іграшкою, стимулювання бажання займатися художньою творчістю, наслідуючи традиції народних майстрів України. Створення умов цілеспрямованого формування уявлень дітей про етнічні особливості української народної іграшки; стимулювання їх зацікавленості мистецтвом створення українських народних іграшок, спонукання до вивчення традиційних прийомів виготовлення українських народних іграшок; сприяння формуванню творчо активної особистості, яка буде продовжувачем народних традицій; зосередження уваги вихованців на різних способах творчої діяльності;  спонукання до вибору варіантів рішень під час виконання творчої роботи; забезпечення максимальної самостійності вихованців у втіленні художнього задуму.

Програма навчання студії розрахована на три роки навчання.

Режим роботи:

Група №1  2-й рік навчання

Вівторок 13.20 – 15.20

П'ятниця 15.30 – 17.30

Група №2  3-й рік навчання

Понеділок 15.30 – 17.30

Четверг 15.30 – 17.30

Цікаво знати:

Художня самобутність української народної іграшки закладена її багатові­ковою історією, традиційністю, відчутним відгомоном язичницької давнини.

Поглибити знання вихованців про гончарство, деревообробку та лозоплетіння, простежити шлях роз­витку кераміки. Розвивати в вихованців інтерес до народних промислів та ремесел, до культурної спадщини свого народу. Виховувати почуття національної свідомості, любові до праці, до рідного краю.

Глина — легкодоступний та унікальний за своїми технологічними й художніми властивостями матеріал — пластична в час формування і досить тверда (міцний черепок) після випалу. Має широку розтяжку природних барв від білої, кремової, охристої до червоної, коричневої і темно-сірої. Чарівного ефекту керамічним виро­бам надають спеціальні фарби, а також прозорі та декоративні поливи (глазурі).

Гончарство (майоліка, кераміка, теракота) — все це вироби, що виготовлені з глини вручну чи на гон­чарному крузі. І хоч у нас в Україні гончарство не стоїть зараз так високо, як стояло раніше, однак витвори цьо­го народного промислу приваблюють нас своєю красою, грацією, витонченістю, досконалістю, зігрівають нашу душу розмаїттям кольорів та форм, оригінальністю заду­му та професійністю виконання.

Наша  студія  дає  можливість кожній дитині виразити  свої  задуми  за  допомогою  глини. Таким  чином  вивчити  особливості  народної глиняної іграшки  та   втілити  свої  знання  під  час  роботи  в  студії.

 

Заняття молодшої групи студії.

Проведення майстер-класу до Дня захисту дітей.

 

Заняття в судії - середня група.

 

 

Гурток Рушничок

 

Керівник:

Мельниченко Ірина Анатоліївна. Закінчила Ржищівське педагогічне училище. Працює керівником гуртка з 1996 року, у 2012 році присвоєно педагогічне звання «керівник гуртка-методист».

 

Головною метою гуртка ”Рушничок” є формування духовно багатої, гармонійно розвиненої особистості, розвиток почуття прекрасного, естетичного смаку, вміння розуміти і цінувати народне мистецтво. Вихованцям гуртка відкривається необмежений простір для розвитку фантазії, художнього смаку, творчого ставлення до праці, прагнення берегти і примножувати історичні цінності свого народу.

Режим роботи:

Понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця  з 13:30 до 17:40

 

Навчально-виховний процес:

У сучасному світі стала актуальною проблема збереження культурних, історичних і моральних цінностей народу, його національних традицій. Декоративно-прикладне мистецтво органічно увійшло в наш побут і продовжує розвиватися, зберігаючи та примножуючи культурно-історичне багатство країн і народів, яке своїм корінням сягає в далеке минуле.

Програма гуртка розрахована на 3 роки, носить практико-орієнтований характер і спрямована на оволодіння учнями основними прийомами та техніками вишивки хрестиком, шовковими стрічками та використання прийомів вишивки гладдю в деяких видах робіт. Заняття по даній програмі сприяють розвитку інтелектуального і духовного потенціалу особистості дитини, її художніх творчих здібностей, розвиває його пізнавальну активність в процесі практичної діяльності. Програма дозволяє учням самореалізуватися у виконанні індивідуальних творчих композицій у техніці вишивки.

 

Головні цілі програми:

забезпечити необхідний обсяг знань у галузі історії декоративно-прикладного мистецтва;

сприяти розвитку емоційно-цінного сприйняття творів професійного та народного мистецтва;

забезпечити оволодіння елементарними навичками і прийомами художньої діяльності з тканиною, нитками і шовковими стрічками;

сприяти формуванню естетичного смаку, образного мислення, художніх здібностей в галузі вишивки;

сприяти підготовці до самостійного життя в сучасному світі, розвивати здібності до самореалізації та самовизначення.

 

Завдання програми:

 

освітні - поглиблення і розширення знань про історію та розвиток вишивки хрестиком, шовковими стрічками, гладдю, формування знань з основ композиції, кольорознавства і матеріалознавства, освоєння різних видів художніх швів;

 

виховні - прищеплення любові та інтересу до культурної спадщини минулого, до народних традицій своєї Батьківщини, до витоків творчості, виховання естетичного ставлення до дійсності, працьовитості, уважності, терпіння, посидючості, взаємодопомоги при виконанні робіт, економічного витрачання необхідних матеріалів;

 

розвиваючі - розвиток художнього уявлення, образного мислення, фантазії, ініціативи і творчості, формування естетичного смаку, загальної культури гармонійно розвиненої особистості.

Старша група під час роботи на гуртку.

Наймолодші вихованці гуртка "Рушничок".

Творча виставка-звіт вихованців 2 року навчання.

А моя робота найкраща!

 

Зразковий гурток ”Вироби з бісеру

 

Керівник:

Россоха Олена Валеріївна. Закінчила у 2003 році Переяслав – Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди. Працює керівником гуртка з 1996 року, у 2012 році присвоєно педагогічне звання «керівник гуртка-методист», в 2014 році гуртку присвоєнно звання "зразковий художній колектив "Вироби з бісеру".

 

Головною метою гуртка ”Вироби з бісеру ” є знайомство дітей з одним із самих цікавих напрямків у сучасному декоративно-вжитковому мистецтві – бісероплетінням, у якому розкриваються практично безмежні можливості для творчого пошуку та фантазії.

Особлива увага приділяється прищепленню у вихованців почуття прекрасного. Наполеглива робота, яка вимагає акуратності і точності, виховує такі риси характеру, як відповідальність, посидючість, зібраність. Мистецтво бісероплетіння сприяє не тільки розвитку творчого мислення, уяви, фантазії, вчить бачити і розуміти прекрасне в житті, а й ознайомленню з народними традиціями, особливостями цього мистецтва, тобто сприяє естетичному вихованню.

Водночас акцентується увага на необхідність збереження народних традицій через використання в бісероплетінні елементів народного декору.

В кожній дитині від природи закладені великі можливості. Допомогти реалізувати їх, подолати психологічний барєр відчуття нового, невідомого – мета гуртка бісероплетіння у позашкільному закладі.

 

Режим роботи:

Понеділок, середа, четвер, з 13:30 до 17:40, субота з 11:00 до 15:10

 

Навчально-виховний процес:

Кожному народу дістається у спадок від попередніх поколінь зроблене їхніми руками. Все це накопичувалось століттями і зберігалося для того, щоб таємниці майстринь не втрачались.

Із довготривалого забуття піднімається бісерне рукоділля, і збагачене новими прийомами техніки виконання, знову стрімко входить у моду. Відроджується традиція дарувати друзям і близьким своє рукоділля, яке дороге тим, що зберігає тепло людських рук.

Дрібні намистинки, поєднані разом, створюють новий, радісний, чарівний і таємничий світ.

Світ не стоїть на місці. Його прогресивний розвиток проходить на основі освоєння  і збирання досвіду поколінь.  Діти здатні не тільки переймати досвід. Вони приносять в нього свої, неповторні ідеї, нові призначення, нові співвідношення.

Освоєння майстерності бісероплетіння – це мандрівка, не завжди легка, але така бажана для творчих, енергійних особистостей.

         Програма гуртка «Вироби з бісеру» першого року навчання розрахована на ознайомлення з головними формами і видами техніки плетіння: ланцюжки, жгути, іграшки, ажурне плетіння.

Група працює два рази на тиждень по дві години. Кількість дітей 15. При формуванні групи враховуються вік дітей і їх фізіологічні особливості.

Програма другого року навчання розрахована на заняття по два рази на тиждень по дві години. Кількість дітей у групі – 12.

На другому році навчання діти ознайомлюються з такими складними техніками як "складні жгути", "петельна техніка", "ткацтво бісером", "плетіння гачком". Під час занять діти будуть знайомитись зі способами поєднання різних видів плетіння і низання. Велика увага приділена розділу "ткацтво бісером ".

Під час цих занять будуть поєднуватись види рукоділля орнаменти і бісер. Багато часу виділено для самостійного складання орнаментів і узорів.

Третій рік навчання передбачає закріплення всіх навичок, знань і умінь набутих протягом двох років навчання. Будуть використовуватись всі види бісероплетіння: низання, плетіння, ткацтво, вишивання.

 

Завдання програми:

 

Освітні – поглибити і розширити знання про історію та розвиток бісероплетіння, створити атмосферу активної пізнавальної діяльності дітей, формувати знання про техніки бісероплетіння та співвідношення кольорів.

Виховні навчити дітей бачити красу навколишнього світу, сприяти емоційному настрою дітей, радісному спілкуванню під час роботи; виховувати у дітей повагу до традицій свого народу, доброту та любов один до одного.

Розвиваючі  –  вчити дітей самостійно працювати за схематичними малюнками, правильно підбирати бісер за кольором і формою, самостійно з’єднувати деталі складного виробу в єдине ціле, з фантазією переносити цю красу у побут;  розвивати інтерес до творчої діяльності, формувати художньо – естетичний смак, увагу фантазію, творчість, майстерність охайність, вправність.

 

 

Під час посвяти в гуртківці.

Проведення майстер-класу в РБК.

Заняття в середній групі.

Наймолодші вихованці гуртка.

 

 

 

Гурток «Умілі руки»

 

Керівник:

Ярошенко Людмила Анатолівна. Закінчила Переяслав – Хмельницький державний педагогічний університет ім. Г.Сковороди, факультет «Педагогіка і методика середньої освіти. Образотворче мистецтво». Працює керівником гуртка з 2006 року.

Головною метою гуртка «Умілі руки» є

не тільки оволодіння практичними навичками і теоретичними знаннями, а й ознайомлення дітей з українською культурою, виховання інтересу до мистецтва свого народу, його історії і традиції, збагачення духовного світу дітей. Гурток рукоділля є одним з улюблених учнівських гуртків, які поєднують у собі елементи образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.

Режим роботи:

 Перша група: понеділок з 13:30 до 15:30, четвер з 15:40 до 17:40
 Друга  група: вівторок з 13:30 до 15:30, п’ятниця з 15:40 до 17:40

Навчально-виховний процес:

Програма гуртка «Умілі руки»  розрахована на 3 роки навчання. У гуртку навчається 2 групи дітей по 15 чоловік у кожній. Тривалість заняття 2 години двічі на тиждень, 144 години на рік. На заняттях гуртка «Умілі руки» дуже багато практичних вправ для ручної роботи: малювання, вирізання, наклеювання, ліплення, складання та інше. На першому році навчання діти ознайомлюються з різними видами роботи та їх техніками виконання. На другому році навчання розвивають набуті  навички виконання робіт. На третьому році навчання діти удосконалюють свої техніки роботи.

                                                                              Цікаве про гурток

 

Займаючись у гуртку «Умілі руки» діти знайомляться та вивчають багато технік роботи з різними матеріалами. Наприклад такі техніки як «пап’є-маше», «айріс-фолдінг», «аплікація кольоровими нитками», «квілінг», «орігамі» та інші є дуже популярними в нашому гуртку і діти їх дуже люблять. Також діти беруть участь в різних виставках – конкурсах районного та обласного етапу, таких як – «Об’єднаймося ж брати мої», «Новорічний подарунок», «Український сувенір», «Знай і люби свій край» та інші. Діти займають призові  місця і отримують нагороди і подарунки. Це їх заохочує і надихає до створення нових робіт.

 

Заняття в молодшій групі.

Заняття в середній групі.

Майстер-клас на центральній площі селища. День захисту дітей.

Під час участі у шостій Всеукраїнській виставці "Обдаровані діти України"

 

 

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz